Aktualnie mamy dla Ciebie 7862 ogłoszeń

Sztuka nowoczesna-litoterapia (UASFLZ3568)

Cena: 555.00 PLN
Sposób dostawy: Wysyłka (0.00 PLN)
Przedmiot nowy
Dodane przez: CrystallArt 0 0 0.00 Zweryfikowany przez e-mail Zweryfikowany przez SMS
Kontakt ze sprzedającym
Telefon: +48 505
Data ostatniej aktualizacji: 2019-02-22 14:41
Ilość wyświetleń: 101

Opis ogłoszenia

Moi drodzy dzisiaj kilka cennych i ciekawych informacji na temat LITOTERAPII 

Dawniej litoterapeuci wykorzystywali kryształy i minerały przede wszystkim, jako ozdoby. Każdy kryształ i minerał musiał być noszony w sposób, który odpowiadał właściwości leczniczej lub stosowano je w profilaktyce i terapii. Ponadto wierzono, że kryształy i minerały mają moc witalizującą i oczyszczającą wszelkie napoje. Przykładem może być wrzucanie i oczyszczanie przy produkcji win, soków pitnych, musów, w celu wyeliminowania szkodliwych osadów. Tajemnice dotyczące tego, które z kryształy i minerały wykorzystuje się przy produkcji określonego gatunku wina, nawet współcześnie są niezwykle pilnie strzeżone przez producentów. Płyny spożywano kiedyś w celu zdobycia siły witalnej lub używano do przemywania cery, mycia włosów, itp.
Próby czasu nie przetrwał natomiast inny dawny zwyczaj związany z piciem wywarów z moczonych kamieni. Uważa się go dzisiaj za zbyt mało estetyczny i bezpieczny.
Tuż przed samym leczeniem zalecano oczyścić kryształy i minerały. Odbywało się to przez:
- przemywanie pod bieżącą, letnią wodą ( zwyczaj ten zachowany został do dziś);
- zakopywanie w ziemi (kryształy górskie);
- pozostawienie na kilka godzin w naczyniu z wodą.
-zamrażaniu 
-ładowaniu energią słoneczną,ewentualnie można wystawić je na padający deszcz.
Wszystko zależy od naszej intuicji co nam podpowiada.

Oczyszczone kryształy i minerały przykładano bezpośrednio na bolące miejsce lub na konkretne czakry, czyli kanały przepływu energii u człowieka. Pierwszego dnia leczenia odblokowywano je przy użyciu kryształu górskiego, z wszelkiej negatywnej energii nagromadzonej w trakcie całego życia człowieka. Następnego dnia stosowano już odpowiadający danej czakrze kamień barwny. Czyniono to w stanie relaksacji ciała i umysłu, przez mniej więcej 15-30 minut.

Kryształy i minerały fascynują ludzi od zarania dziejów. Jednych zachwyca barwa, innych oczarowuje kształt. W zasadzie ludzi zbierających kamienie można podzielić na trzy grupy.
Pierwsza grupa to ludzie, którzy zbierają kryształy i minerały ze względu na ich magiczną moc. Wierzą oni, że kamienie noszone przy sobie w postaci kolczyków, diademów, wisiorków czy bransolet uchronią ich przed wszystkimi nieszczęściami świata. Wierzenia te mają swoje korzenie w starożytnej Grecji, Egipcie, Afryce i mitach ludów Ameryki Południowej. Już Orfeusz śpiewał o agacie. Ludy plemion indiańskich Ameryki Południowej wyrabiały z kamieni talizmany chroniące przed bezpłodnością, klątwą, itp.

Wiadomo powszechnie, że wiara czyni cuda. Jeśli więc ktoś nosi ozdoby z kamieni, wierząc, że pomogą mu one
we wszystkich egzaminach życiowych, to można się domyślić, że tak się z pewnością stanie . Świadczą o tym chociażby rozmowy z osobami, które są przekonane iż magiczna moc kryształów i minerałów pomaga w rozwiązywaniu najtrudniejszych problemów.

Niezłomna wiara w moc kryształów i minerałów jest wynikiem przekazywania z pokolenia na pokolenie wielowiekowych tradycji, zarówno ustnych, jak i pisemnych. Dlatego też ludzi, którzy zbierają kryształy i minerały dla ich fascynujących właściwości, należy szczególnie cenić za rozwój wiedzy o kryształach i minerałach oraz o historii ginących cywilizacji.

W połączeniu naszej wiedzy i doświadczenia tworzymy piękne obrazy jak i biżuterie pod specjalne i indywidualne zamówienie dla Naszych klijentów.
Każdy minerał i kryształ wibruje na innym poziomie częstotliwości dlatego ważna jest wcześniejsza analiza,rozmowa w danym zagadnieniu,temacie,problemie jaki chcemy rozwiązać.

Miłości i szczęścia
z Wdzięcznością CrystallArt 

Ilość wyświetleń ogłoszenia: 101

Lokalizacja

98-220 Zduńska Wola

Kontakt ze sprzedającym

Pole jest wymagane
Pole jest wymagane
Pole jest wymagane
Pole jest wymagane Pole jest wymagane

Zastrzegamy sobie prawo do wglądu w zawartość treści wiadomości oraz zgłaszania nadużyć odpowiednim organom. Wysyłając wiadomość akceptujesz tym samym politykę prywatności i regulamin serwisu.